Gyermekkori gerincproblémák

 

Szinte általános diagnózisként találkozunk gyermekeknél a gerincferdüléssel ( scoliosis).

Ehhez társulnak egyéb torzulások: lúdtalp, előreesett váll,  lógatott fejjel, mellyel már ebben a fiatal korban társulhat nyaki púp ("sms-nyak").

Sajnálatos módon a szakma önauditálása nem terjed ki a terápiák eredményességének vizsgálatára. Így ezeket a gyermekkori deformitásokat átviszik a felnőtt korukba, ahol gyakran találkoznak majd szakellátás keretein belül hasonló mondatokkal:  ’’örüljünk, ha ez már nem romlik tovább”’’sajnos, ezzel meg kell tanulni együttélni”’’ebben a korban ez már természetes, hogy minden fáj”, stb…

A pszichoterápia értékelendő, viszont, ha latba vetjük, hogy a legtöbb, már gyermekkorban  meglévő mozgásszervi problémát meg lehetne abban a korban oldani, akkor már nem kevés a tét.
A kulcs megint a tudatosság privilégiuma a szokásjog felett.
Azaz, a szokásos terápiák (gyógytora, úszás, fűző, lúdtalpbetét, stb..) mellett-helyett-, melyek kizárólag enyhe deformitásokban hozhatnak némi eredményt, komoly lehetőséget jelentene az orvosi manuálterápia dimenzióinak kiaknázása.

Azonnali, látványos eredményei mellett, hozományaként kiemelendő a felnőttkori mozgásszervi prevenciós potenciálja, ami értékes és effektív népegészségügyi faktor.

© IntroWeb | 2021 - Weboldal készítés, SEO